Elazığ Belediyesi Personel Alımı 2014

 Elazığ Belediyesi Zabıta Alımı

Elazığ belediyesi personel alımına başlamış bulunmaktadır. Başta en çok eksiği olan elazığ belediyesi zabıta alımı 2014 yapacaktır. Bu alım ile birlikte bir çok alanda çalıştırmak üzeri elazığ belediyesi işçi alımı olacaktır. Bu belediye zabıta alımları ve daha fazla bilgiyi takip etmek istiyorsanız sitemizi takip ederek en güncel zabıta alımı ilanlarından haberdar olabilirsiniz. Ayrıca sizin için araştırmış bulunduğumuz elazığ belediyesi iş ilanları için hemen başvurunuzu gönderin gerekli açıklamalar aşağıda bulunmaktadır.

elazığ belediyesi zabıta alımı Elazığ Belediyesi Personel Alımı 2014

Septioğlu, yaptığı açıklamada, Elazığ Belediyesi ve ilçe belediyelerinde istihdam edilmek üzere mevsimlik işçi alımı için çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile görüştüğünü söyledi. Görüşmeden olumlu sonuç çıktığını belirten Septioğlu, ilk etapta 400 kişilik istihdam sağlanacağını, bu sayının arttırılması için görüşmelerini sürdüreceğini kaydetti.

Bakanlığın yapacağı kadro tahsisinin ardından personel alımının yapılarak mevsimlik işçilerin istihdamının sağlanacağını ifade eden Septioğlu, “ Sayın Bakanımıza konuya göstermiş olduğu hassasiyet için çok teşekkür ediyor, belediyelerimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Septioğlu ayrıca, Vodafone yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonunda Elazığ’da kurulan çağrı Merkezi için 200 kişilik işçi kadrosuna da eleman alımlarına hemen başlanacağını ve çağrı Merkezi hizmetlerinin Elazığ’dan yapılacağını bildirdi.
Vodafone yetkililerinin yatırım için Elazığ’ı tercih etmelerinin gurur verici olduğunu belirten Septioğlu, İlimizin gelişmesi ve ekonomisine katkıda bulunacak her türlü girişimlerimiz devam edecek olup saygıdeğer hemşerilerimi saygılarımla selamlıyorum.

Elazığ, Dogu Anadolu da Tarihi Harput Kalesinin bulundugu tepenin eteginde kurulmus bir sehirdir. Deniz seviyesinden 1067 metre yükseklikte bulunan sehir hafif meyilli bir zemin üzerindedir. Elazığ ın yerlesim yeri olarak tarihi yeni olmakla beraber bölgenin tarihi oldukça eskidir. Bu nedenle Elazığ tarihini, Harput un tarihi ile birlikte ele almamız gerekir.

Mevcut tarihi kaynaklara göre Harput’un en eski sakinleri M.Ö. 2000 yıllarından itibaren Doğu Anadolu’ya yerleşen Hurrilerdir. Yine tarihi kayıtlara göre Hurrilerden sonra bölgenin Hitit hakimiyeti altına girdiğini görmekteyiz. Çok uzun sürmeyen Hitit hakimiyetinden sonra M.Ö. 9. Asırdan itibaren Doğu Anadolu’da devlet kuran Urartular Harput’ta uzun süre hüküm sürmüştür. Bugün bile tarihi heybetiyle ayakta duran Harput Kalesi Urartu devrinin izlerini taşımaktadır. Kale’de kaya içine oyulmuş merdivenler, tünel ve hücrelerle su yolu bulunduğu tespit edilmiştir. M.Ö. 9. Asırdan beri bu kalesiyle müstahkem mevkii olarak bilinen Harput, 4000 yıllık bir maziye sahiptir. Harput isminin ilk hecesi olan Har, taş (kaya) anlamına, son hecesi olan put (berd) ise kale anlamına gelmektedir. Günümüz Türkçe’si ile Taş Kale anlamını taşımaktadır.

Harput’un tarihini derinliğine incelediğimizde, M.S. 1. asırdan 3. asra kadar, zaman zaman Romalıların siyasi ve askeri nüfuzunda kaldığını görmekteyiz. Ancak Romalıları Anadolu’dan çıkarmak için uzun ve çetin mücadeleler yapan Pontus Kralı Mithradates devrinde ve ondan sonraki zamanlarda bir takım eller değiştirdiği de bilinmektedir. Bununla beraber, Miladi 3. asırda, İmparator Dioclatianus zamanından itibaren Harput bölgesi tamamen Roma İmparatorluğuna bağlanmıştır. Daha sonra Sasanilerle, Bizanslılar arasında devam eden harplerde daima ihtilaf hududu olarak görülen ve zaman zaman Sasanilerin, zaman zaman Bizanslıların hakimiyetine girerek el değiştiren Harput’ta Bizans hakimiyetinin ilk devresi 7. asrin ortalarına rastlar. Ancak Hz. Ömer zamanında Suriye ve Irak’ı ele geçiren Arapların 7. asrin ortalarına doğru Harput ve çevresini de zapt ettiklerini görüyoruz. Bu şekilde başlayan Arap hakimiyeti, 10. asrin ortalarına kadar devam etmiştir. Romalılar devrinde olduğu gibi, Araplar devrinde de Harput’ta etkin bir ize rastlanmamıştır. Bölge, daha çok Bizans ve Arap siyasi ve askeri gücünün gövde gösterilerine sahne olmuştur.

Harput’un Bizanslıların hakimiyetine ikinci defa geçişi 10. asra rastlar. Bizanslıların İslam alemine karsı giriştikleri büyük seferlerin ilk hedefi daima Harput olmuştur. Nitekim, ilk taarruzda Bizanslılar Harput’u ele geçirmişler ve burada bir vilayet teşkilatı kurarak kaleleri tahkim etmişlerdir. Bizans tarihinde Harput, bugünkü söyleyişe çok yakın olarak “Harpote” diye geçmektedir. Aslında Harput bölgesi de “Mesopotamia” olarak adlandırılmaktadır. Harput’ta Bizans hakimiyeti aşağı yukarı 11. asrin sonuna kadar devam etmiştir.
-

Benzer yazılar9 Yorum "Elazığ Belediyesi Personel Alımı 2014"

commenter

22 yasındayım uiversite okuyorum işe ihtiyacım var yapabilecegim işlere bas vurmaya calısıyorum bu işi yapacagıma inanıyorum 05398734822

commenter

21 yaşındayım bu işe ihtiyaçm var kendime güveniyorum kesinlikle bu işi yapabilirim

commenter

merhabalar ben 2007-2013 yılları arasında Uzman Çavuş olarak görev yaptım. Kendi isteğim ile istifa ettim. memurluk ile ilgili tüm belge ve evraklar bende mevcuttur. istenildiği taktirde getirebilirim. teşekkürller. 545 617 6776

commenter

Belediyede isci olarak calismak istiyorum cep no0538 235 71 61

commenter

Belediyede isci olarak calismak istiyorum 05465580023

commenter
ayhan karataş | Salı, 1 Temmuz 2014 - 17:46

elazığ beledyede çalışmak istiyorum cep 05375161758

commenter

İŞ BAŞVURULARINIZI CV GÖNDEREREK YAPABİLİRSİNİZ.

arvato_elazig_ik@bertelsmann.de

commenter

İş arıyorum evliyim iki çocuk var kirsdayım

commenter
Fatoş Akgündüz | Salı, 5 Ağustos 2014 - 11:51

Fırat ünüversitesi mezunumun, Elazığ’da ikamet etmekteyim, belediyeye hizmet etmek ve çalışan bir personeli olmak isterim….

Başvuru Yap

Ad:
Email:
Website:
Yorum: